Haber Detayı
26 Ekim 2017 - Perşembe 10:58
 
Valilikten tedirgin eden uyarı.
Burdur Valiliğinden yapılan yazılı açıklama ev sahiplerini tedirgin edecek nitelikte.
Asayiş Haberi
Valilikten tedirgin eden uyarı.

Burdur Valiliğinden basın merkezlerine gelen mail ile yapılan açıklama ev sahiplerini oldukça tedirgin edecek içeriğe sahip.

 

Burdur Valiliği Haber merkezlerine gönderdiği mailde vatandaşların yaz aylarında vakit geçirdikleri yayla evlerinde yiyecek , içecek bırakmamaları yönünde uyarılar içeriyor.

 

İşte Valilikten yapılan o açıklama ; 

Vatandaşlarımız özellikle yaz aylarında yayla evlerine veya yerleşim yerlerinden uzakta yazlık olarak kullandıkları evlerine taşınmakta, yada hafta sonu veya tatil günlerinde günübirlik zamanlarını bu evlerinde geçirmektedirler.
 
Vatandaşlarımızdan istirhamımız yazın kullandıkları bu evlerden ayrıldıkları zaman geride yiyecek, içecek türünden gıda malzemesi bırakmamalarıdır. Ayrıca evlerinin muhafazalarını sağlama açısından da kapılarını kilitli tutmaları ve diğer gerekli önlemleri almaları gerekmektedir.
 
Terör suçları başta olmak üzere çeşitli suçlardan aranan şahısların bu evleri kullanabilecekleri, bu evlerde saklanabilecekleri göz önünde bulundurularak gerekli tedbirlerin alınması ve vatandaşlarımızın bu konuda gerekli hassasiyeti göstermesi, yayla evleri ve yazlık olarak kullanılan yerleşim yerlerinden uzaktaki bu evlerde dikkat çeken durumlar, kişiler olduğunda güvenlik güçlerine bildirilmeleri suçluların yakalanması açısından önem arz etmektedir.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Valilikten, tedirgin, eden, uyarı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı