Haber Detayı
20 Ekim 2017 - Cuma 20:26
 
Tehlikenin farkında mısınız ?
Burdur'da ve ülke genelinde yaygın hale gelen aşk kapsüllerinin tehlikesi var mı ?
Diğer Haberi
Tehlikenin farkında mısınız ?

Burdur ve ülkede günden güne yaygınlaşan aşk kapsülü olarakta bilinen not kapsülleri aslında basit ve zevkli bir oyuncak gibi görünse de çocukların geleceğini kötü yönde etkiliyor.

 

Burdur'da bir eğitimci olan annenin sosyal medyada ki feryadı ile gündeme gelen bu oyuncak hap kapsüllerine hemen her oyuncakçıdan ve bujiteriden ulaşmak mümkün.

 

Satışı yasal ve belirli bir yaş sınırlaması olmayışından dolayı kontrol altına almanın da zor olduğu bu kapsüller çocukların ilerleyendönemlerde değişik uyuşturucu ilaçlara ilgisini artıyıyor ve ilerleyen dönemlerde uyuşturucu kullanım oranını yükselttiği konusunda ebeveynler de uzmanlar tarafından uyarılıyor.

 

Burdur'da sosyal medyadan tepkisini gösteren öğrenci velisi "Bu gün okuldan gelen kızımın çantasını kontrol ederken bu kapsulleri buldum.kızım henüz 10 yaşında. hediyelik eşya satan mağazadan not kapsulü ya da aşk kapsülü diye satın aldığı ne olduğu belirsiz hediyelik eşyanın içerisindeki kağıda güzel bişeyler yazıp hediye etme düşüncesiyle satın almış.peki size soruyorum. Bu kapsuller kızımın düşüncesi kadar masum mu? Bu gün içerisinde ufak bi kağıt olabilir peki ya ilerde.17 yıllık eğitimci bunun da ötesinde bi anne olarak soruyorum  ; bunların satışından elde edeceğiniz para geleceğimizden evlatlarımızdan daha mı önemli. Satışını yapan yerle görüştüm. Yarın da gerekli mercilere şikayetimi yapıcam. Lütfen daha duyarlı olalım. Çocuklarımız herşeyimiz" diyerek yetkilileri de göreve çağırdı.

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Tehlikenin, farkında, mısınız, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı