Haber Detayı
22 Eylül 2017 - Cuma 08:42
 
Slime'daki korkunç tehlike.
Hemen hemen çocuklu her evde bulunan slime denilen malzemedeki tehlike çocuklarımızı tehdit ediyor.
Diğer Haberi
Slime'daki korkunç tehlike.

Hemen hemen çocuklu her evde bulunan slime denilen malzemedeki tehlike çocuklarımızı tehdit ediyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Antalya Akdeniz Üniversitesi’ne getirilen bir çocuk hastaya, slime ile oynamaya bağlı olarak egzama teşhisi konuldu. Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Hamit Hancı “Bu oyuncak acil olarak toplatılmalı” dedi.

 

Slime isimli, şekil alan, yarı akışkan maddenin içeriğinde, zehirleyici etkisi olan boraks kimyasalı, uyuşturucu niteliği olan traş köpüğü, yapıştırıcı gibi maddelerin bulunduğunun ortaya çıkmasının ardından Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde ilk kez bir çocuğa slime’den dolayı egzema teşhisi konuldu.

 

Parmak aralarında egzema şikayetiyle ailesi tarafından hastaneye getirilen küçük çocuğun annesinden gizli olarak boraks, yapıştırıcı ve traş köpüğü alarak slime yaptığı öğrenildi.

Eli sürekli kimyasal maddelerin içinde olan çocuğun bu nedenle cilt hastalığı olan egzemaya yakalandığı belirtildi.

 

Boraksın tıp alanında sık kullanılan bir madde olduğunu söyleyen Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Hamit Hancı ;Ancak amacı dışında kullanılırsa zehirler. Boraks tek başına çıplak elle tutulması bile riskliyken, bu madde yapıştırıcı, traş köpüğü gibi malzemelerle karıştırılarak yapılıyor.Özellikle tehlikeden bihaber veliler de çocuklarıyla birlikte slime yapıyor.Benim uzman olarak en büyük korkum bağımlılık yapması.Bu oyuncak görünümlü tehlikeli maddeler çocukların geleceğine etki edecek.Çünkü boraks, yapıştırıcı ve traş köpüğü bir araya geldiğinde uyuşturucu etkisi yapıyor.Herkes bali, tiner gibi maddelerin bağımlı yaptığını düşünürken bu oyuncağın içindeki yapıştırıcılar da bağımlılık yapar” dedi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Slime'daki, korkunç, tehlike.,
Yorumlar
Haber Yazılımı