Haber Detayı
05 Ekim 2017 - Perşembe 10:49
 
Polemiğe Göker de katıldı.
Yeni yapılacak olan Burdur Devlet Hastanesi polemiğine CHP Mv.Göker de dahil oldu.
Gündem Haberi
Polemiğe Göker de katıldı.

Burdur'da yapılacak olan yeni Devlet Hastanesi yeri ile ilgili polemikler bitmek bilmiyor.

 

İktidarın muhalefete hiç bir şey sormadan ben yaptım oldu mantığıyla hareket ettiğini söyleyen CHP Burdur Milletveikili Dr.Mehmet Göker de hastane yeri ilgili polemiğe dahil oldu.

 

Mehmet Göker bugün basın kuruluşlarına gönderdiği yazılı bir basın açıklmasının sebebini "Devlet Hastanesi yerinin İhale aşamasının tamamlandığını dün yapılan Belediye Meclisi toplantısındaki konuşmalardan öğrenmiş bulunmaktayım ve bu nedenle ileride yaşanacak olumsuzlukların öngörüsü ile bu açıklamayı yapmam gerekli olmuştur" diyerek açıkladı.

 

Göker "Sırf yatırım gelsin mantığı ile yapılan MAKÜ’nün, Burdur esnafına verdiği katkı ortadadır. Şehir merkezi ile öğrenci entegrasyonunda yaşanan sorunlar hala çözülememiştir" diyerek MAKÜ'nün yer seçimine de gönderme yaptı.

 

Açıklamasının devamında "Geçtiğimiz yıllarda yapılan Devlet Hastanesi güçlendirme işleminde yaşanan sonuç ortadadır ve harcanan para boşa gitmiştir. Ancak AKP hükümetinin yaptığı her hatada olduğu gibi hesap verecek bir makam olmamıştır. Paranın boşa gittiği gibi yaşanan güçlendirme sırasında çekilen eziyet ve hasta mağduriyeti de cabasıdır.Bakanlığın önergesinde olduğu gibi yer seçimi önemlidir. Hayatının 25 yılını hekimlik mesleğini icra ederek geçirmiş bir Burdur sevdalısı olarak,  kalp krizi, epilepsi, trafik kazası, bıçakla veya ateşli silahlar ile yaralanma gibi hastalıklarda, dakikaların önemi tartışma götürmez bir gerçekliktir. Her fazladan geçecek zaman bir cana mal olabilecektir ve giden canın telafisi mümkün olmayacaktır" diyen Milletveikili Göker "Bu gerekçeler ışığında ben yaptım oldu zihniyetinden uzak, kamunun ve halk sağlığının ortak faydasını gözetecek bir yer planlaması yapılması gerektiğini ifade etmek, her şeyden önce Hipokrat yemini etmiş bir hekim olarak asli görevimdir" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Polemiğe, Göker, de, katıldı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı