Haber Detayı
19 Eylül 2017 - Salı 08:57
 
Organ seçimleri 7 Ekim 2017'de
Burdur Sanayi ve Ticaret Odası seçimleri 7 Ekim'de yapılacak.
- Haberi
Organ seçimleri 7 Ekim 2017'de

Burdur Sanayi ve Ticaret Odası organ seçimleri 7 ekim 2017 tarihinde yapılacak.

 

Burdur Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Yusuf Keyik bugün basın mensupları ile kahvaltılı bir toplantıda bir araya geldi.

 

Başkan Keyik 2013 - 2017 faaliyetlerini anlatan kısa bir bilgilendirmenin ardından oda seçimleri ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.

 

 Toplamda 2 Bin 500 üyesi bulunan Burdur Sanayi ve Ticaret Odası seçimlerinde 1.797 üyenin oy kullanacağını belirten Başkan Keyik "Son yayınlanan KHK'lar ile oda seçimlerininde bazı noktalarında değişiklik oldu.Yayınlanan KHK'ya göre odamıza kayıt yaptıran üyelerimiz 2 yılını doldurmadan oy kullanamayacak ve yönetime seçilemeyecek" dedi.

 

Başkan Keyik 2005 yılından bu yana yürüttükleri faaliyetlerin yanında özellikle 2013 - 2017 yılları arasındaki faaliyetlerinde bahsetti.

 

Akredite bir oda olmanın gururundan ve zorluklarından bahseden Keyik "Bizler samimi , gayretli ve dürüst bir şekilde elimizden gelenin en iyisini yapmak için çaba sarf ediyoruz.Burdur , bölge ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak için var gücümüzle bu güne kadar çalıştık bundan sonra da daha çok çalışmaya özen göstereceğiz.7 ekimde yapılacak olan seçimlerde 13 meslek grubundan 35 Meclis üyesi arkadaşımız seçilecek.Daha önce yıllarca beraber çalıştığımız bazı arkadaşlarımız iş yoğunlukları, sağlık sebepleri gibi nedenlerden dolayı aramızda olamayacak.Bu güne kadar odamıza , şahsıma ve Burdur'a verdikleri desteklerden dolayı kendilerine burada teşekkür ediyorum.Elbette yeni dönem içinde bazı projelerimiz ve fikirlerimiz var.Bunlardan en önemlilerinden birisi olarak 3.Küçük Sanayi Sitesi oluşturulması var.Sanayi sitelerimizdeki iş yerlerinin küçüklüğünden dolayı bazı esnaflarımız araç parkı olarak kullanılması gereken yerleri bile işletmelerinin içine katmış ve bazı sıkıntılar yaşamaya başlamıştır.3.Küçük Sanayi sitesinin oluşturulması için yeni dönemde ivedilikle hareket edeceğiz." dedi.

 

Basın toplantısının ardından sonra Burdur Sanayi ve Ticaret Odası Meclis Başkanı Sanayici iş adamı Fevzi Oktay'a "Yeni dönemde tekrar adaymı sınız ? "  sorusuna Fevzi Oktay "İş yoğunluğumdan dolayı bu dönem aday olmayacağım.Artık koltukları gençlere bırakmanın zamanının geldiğine inanıyorum.Bu güne kadar Burdur için elimizden geleni yaptık , şimdiden göreve gelecek arkadaşlarıma başarılar diliyorum" diyerek cevap verdi.

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Organ, seçimleri, 7, Ekim, 2017'de,
Yorumlar
Haber Yazılımı