Haber Detayı
28 Ekim 2017 - Cumartesi 11:01
 
O gece Vali Yılmaz da oradaydı.
Burdur Valisi Şerif Yılmaz Uluslararası Antalya Film Festivalinin kapanış törenine katıldı.
Diğer Haberi
O gece Vali Yılmaz da oradaydı.

Antalya’da 21 – 27 Ekim tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle düzenlenen Festivalin kapanış programına başta Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş olmak üzere, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Antalya protokolü, çok sayıda yerli ve yabancı davetli katıldı.
 
EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi’nde düzenlenen kapanış töreninde konuşan Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Festival Başkanı Menderes Türel, "Başrolde Sen Varsın Antalya" sloganıyla başlattıkları festivale  gösterdikleri ilgi dolayısıyla Antalya halkına teşekkür etti. 
Başkan Türel, geçen yılki festivali 15 Temmuz şehitlerine ithaf ettiklerini anımsatarak "Bu yılki töreni de Cumhuriyetimizin kurucularına, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ithaf etmek istiyorum" dedi.
 
Programda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş; Bakanlığın millî bir vazife, millî bir sorumluluk olarak sinema destekleriyle, Türkiye’nin sinema, film endüstrisine katkıda bulunmaya devam edeceğini söyleyerek, bu tür festivallerle Türkiye’nin film endüstrisinin artık uluslararası alanda rekabet edebilecek bir düzeye geldiğini kaydetti.
Bakanlığın başlattığı ‘Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın’ projesine de konuşmasında yer veren Bakan Kurtulmuş, “Türkiye’nin bütün şehirlerinde öğrencilerimizi sinema ile tanıştırmak istedik. Bu çerçevede bu yıl 1 milyon öğrencimizi sinema ile buluşturacağız.” dedi. 
  
54. Uluslararası Antalya Film Festivalinin kapanış programı kapsamında düzenlenen ödül töreninde En İyi Film ödülünü Çin yapımı "Melekler Beyaz Giyer (Angel's Wear White)" filmi aldı
 
Festivalin ödül törenine katılan ABD'li aktör Matt Dillon'a Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Antalya Valisi Münir Karaloğlu tarafından "Onur Ödülü" takdim edildi.
Ödülü almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Dillon, festivalde olmanın büyük onur olduğunu ifade etti. Dillon, "Türkiye'ye ilk defa değil ama Antalya'ya ilk defa geliyorum. Ben Uluslararası Mülteciler Derneği'nin de üyesiyim ve bir şey söylemek istiyorum. Suriyeli mülteciler için yaptıklarından dolayı Türkiye'ye gerçekten hayranım ve çok saygı duyuyorum. Dünyada her yerden fazla mülteciye Türkiye ev sahipliği yaptı" diye konuştu.
Kaynak: Editör: Murat Korkmaz
Etiketler: O, gece, Vali, Yılmaz, da, oradaydı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı