İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Tüm teşkilat alarmda !
Tüm teşkilat alarmda !
Haber Detayı
28 Ekim 2017 - Cumartesi 09:19
 
Mv.Göker "Otoritenin engeli Cumhuriyettir"
CHP Burdur Mv.Dr.Mehmet Göker Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yayınladı.
Gündem Haberi
Mv.Göker

CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yazılı bir mesaj yayınladı.

 

Mesajında tek adam otoritesine ve keyfiyetliğine vurgu yapan Göker "Devlet yönetimine getirilmek istenen kişisel otoritenin ve keyfiyetin önündeki en büyük engel olduğunun bilincindeyiz" ifadelerine yer verdi.

 

İşte Göker'in o açıklaması ; 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da yaktığı ateşle birlikte 4 yıl süren büyük kurtuluş mücadelesi zaferle sonuçlanmış ve 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilanıyla taçlandırılmıştır.  Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bu idare şekliyle çağdaş dünya ile olan bütünleşmesini beklenenden hızlı bir biçimde tamamlamış ve medeniyet ailesi içindeki şerefli yerini almıştır.

Büyük önder Atatürk, “Türk Milleti’nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir” diyerek Cumhuriyet’i ilan etmiş ve Cumhuriyet, 94 yıldır hiç sönmeyen bir meşale gibi ülkemizi aydınlatmaya devam etmektedir.

Cumhuriyetimizin 94. yılını büyük bir kıvanç ve gururla kutlarken Cumhuriyet’in, devlet yönetimine getirilmek istenen kişisel otoritenin ve keyfiyetin önündeki en büyük engel olduğunun bilincindeyiz. Cumhuriyeti koruma ve kollama görevi her Türk vatandaşı için kutsaldır ve her Türk vatandaşı bu kutsal görevi kararlılıkla sürdürme azmi içindedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyor, ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Mv.Göker, "Otoritenin, engeli, Cumhuriyettir",
Yorumlar
Haber Yazılımı