İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
18 Eylül 2017 - Pazartesi 17:40
 
Mv.Göker'in Gaziler günü mesajı
CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yayınladı.
Gündem Haberi
Mv.Göker'in Gaziler günü mesajı

 

CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Milletvekili Göker açıklamasında "Unutulmasın ki, o günlerde ülkemizin birliğinde, halkımızın dirliğinde gözü olanların oyunlarını Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları nasıl bozdularsa, bugün de Mustafa Kemal'in askerleri o oyunları bozacaklardır. " dedi.

İşte Mv.Göker'in yazılı açıklamasının tamamı ; "

Muharip Gazilik mertebesi, savaşa katılan ve savaştan sağ olarak dönen kahramanlara verilen bir payedir. En büyük Gazi, söz konusu bu unvanı 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kararı ile alan vatanın kurtarıcısı ve kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. Bu nedenle 19 Eylül günü ülkemizde Gaziler Günü olarak kutlanmaktadır.

 

Unutulmasın ki, o günlerde ülkemizin birliğinde, halkımızın dirliğinde gözü olanların oyunlarını Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşları nasıl bozdularsa, bugün de Mustafa Kemal'in askerleri o oyunları bozacaklardır. Ülkemizi parçalamaya ve bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Gaziler Gününü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarına, şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Mv.Göker'in, Gaziler, günü, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı