Haber Detayı
20 Ekim 2017 - Cuma 18:41
 
Kimsenin haddi değildir.
Burdur Belediyesi Basın bürosundan akşam saatlerinde haber merkezlerine geçilen açıklamada "İnce ayar verildi" cümlesi için "Kimsenin haddi değildir" ifadeleri kullanıldı.
Siyaset Haberi
Kimsenin haddi değildir.

Burdur Ticaret  Sanayi Odası ve Ticaret Borsası'nın her sene ihtiyaç sahibi öğrencilere yaptığı yardımların bu yılkı toplantısında Burdur Valisi Şerif Yılmaz'ın isim vermeden yapılan bazı yardımların üzerinde kurum amblemi ve isimlerin yer aldığını eleştirmesi sonucunda bazı haber sitelerinde "Vali Yılmaz'dan İnce Ayar" manşetiyle çıkan haberlerde Burdur Valisi Şerif Yılmaz'ın Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'i kast ettiği ve ince ayar verdiği ile alakalı haberlere ilk tepki Burdur Belediyesi Basın Bürosundan geldi.

 

Burdur Belediyesi Basın Bürosundan akşam saatlerinde haber merkezlerine atılan mailde haber sitelerindeki manşetlere aynı serlikte bir açıklama geldi.

 

Açıklamada ; "Bugün itibariyle tüm Burdurlu hemşerilerimizin gönlünde taht kurmuş bir Belediye Başkanına ayar verildi ifadesi şık bir cümle değildir. Bu kimsenin ne hakkıdır ne de haddidir." ifadelerine yer verildi.

 

İşte Burdur Belediyesi Basın Bürosu tarafıdan yapılan o açıklama ; 

 

Bazı yerel haber sitelerinde yer alan haberlerde Sayın Vali’nin bir törende Belediye Başkanımız Sayın Ali Orkun Ercengiz’in ismini kullanmadan Belediye başkanımızı ima ettiği gerekçesiyle Belediye Başkanımıza ayar verildiği şekliyle bir haber yapılmıştır. Böyle bir haberi ne Belediye Başkanımız Sayın Ali Orkun Ercengiz adına ne de değerli Burdur Halkı adına kabul etmemiz mümkün değildir.

 

Her iki kişiden birinin oyunu alarak Belediye Başkanı seçilmiş, bugün itibariyle tüm Burdurlu hemşerilerimizin gönlünde taht kurmuş bir Belediye Başkanına ayar verildi ifadesi şık bir cümle değildir. Bu kimsenin ne hakkıdır ne de haddidir. Zira seçilmiş bir Belediye Başkanına ayar verilmesi demek vatandaşlarımıza ayar verilmesi anlamına gelmektedir. Bu ifadeyi de ne kendi adımıza ne de vatandaşlarımız adına kabul etmemiz mümkün değildir. Burdur Belediye Başkanı Sayın Ali Orkun Ercengiz, seçildiği günden bugüne kadar herhangi bir unsuru reklam malzemesi yapmaya gerek duymadan, kendi kimliği ve kişiliği ile sevilen, sayılan ve tüm Burdur tarafından tanınan bir şahsiyettir. Belediye Başkanımızın her hangi bir unsuru kullanarak ne reklam yapmaya ne de daha fazla tanınmaya ihtiyacı yoktur.

 

Okullarımıza yapılan yardımlarda çocuklarımızın Belediye Başkanımıza olan sevgilerini resmetmek elbette ki hakkımızdır. Seçilmiş bir kişinin yurttaşlarımızla buluşması her hangi bir gerekçeyle engellenemez. 2012 yılında dönemin Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya tarafından başlatılan ve büyüterek geleneksel hale getirdiğimiz kırtasiye seti dağıtımlarımıza Sayın Vali’nin de katıldığını hatırlatmak isteriz. Burdur Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi aileler için yaptığımız gıda paketi ve kömür yardımlarımızdan yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızın evlerinin temizlenmesine kadar hiçbir vatandaşımızı rencide edecek bir çalışma içerisine girmedik, bundan sonra da hassas davranmaya devam edeceğiz.

 

Burdur Belediyesi olarak eğitime destek vermek amacıyla öğrencilerimize ulaştırdığımız kırtasiye seti dağıtımlarımız geleneksel hale gelmiştir. Atatürk’ün ilke ve devrimleri yolunda eğitime verdiğimiz önemi bir kez daha vurgulayıp sadece ihtiyaç sahiplerine değil tüm öğrencilerimize kırtasiye setlerimizi ulaştırıyoruz. Öğrencilerimizin tamamına ulaştırdığımız kırtasiye setlerimizde ne bir siyasi parti logosu ne de öğrencilerimizi rahatsız edecek bir unsur bulunmamaktadır. Kaldı ki 7-8 yaşlarındaki ilkokul 1 sınıf öğrencileri ile ne gibi bir siyasi çalışma içerisine girebiliriz. 

 

Eğitim-öğretim yılının başlamasının üzerinden 1 aydan fazla süre geçmesine rağmen kurumumuza hala daha kırtasiye seti alamadıkları yönünde şikayetler gelmektedir. Önceki yıllarda yaptığımız kırtasiye seti dağıtımlarımızda velilerimiz memnuniyetlerini bizlere ulaştırmış bu da Burdur Belediyesi olarak bizim gurur kaynağımız olmuştur.

 

Bugüne kadar güzelliklerin, sükûnetin ve anlayışın kenti olan Burdur, bu tip çekişmelerden hiçbir zaman haz etmemiştir. Belediye Başkanımız Sayın Ali Orkun Ercengiz görev süreci içerisinde tüm bürokrasiyle elinde geldiğince gayri siyasi anlayış içerisinde çalışmış ve Burdur’da her hangi bir siyasi çekişmenin ve kavganın hiçbir zaman tarafı olmamıştır. Burdur Belediyesi olarak kavgadan yana değil, güzelliklerden yana anlayışla vatandaşlarımızla her platformda bir arada olabilmenin gurunu ve onurunu yaşadık. Yapılan haberlerin hangi maksatla yapıldığını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

 

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Kimsenin, haddi, değildir.,
Yorumlar
Haber Yazılımı