Haber Detayı
27 Eylül 2017 - Çarşamba 12:51
 
Kahvaltı günün en önemli öğünüdür.
İl Halk Sağlığı Müdürlüğünce düzenlenen "Kahvaltımı yapıyorum , güne sağlıklı başlıyorum" etkinliği Kışla okulunda yapıldı.
Diğer Haberi
Kahvaltı günün en önemli öğünüdür.

Kışla İlkokulunda "Kahvaltımı yapıyorum, güne sağlıklı başlıyorum" etkinliği İl Halk Sağlığı Müdürlüğünce düzenlendi

 

Okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe Vali Şerif Yılmaz , Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı , İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram , Halk Sağlığı Müdürü Sevinç Sütlü ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Protokol Üyeleri öğrencilerle birlikte okul bahçesinde kurulan kıl çadırda kahvaltı etti.


Burdur Halk Sağlığı Müdürü Sevinç Sütlü Müdürlük olarak en önemli çalışmalarının koruyucu hekimlik kapsamında obezite ile mücadele olduğunu belirterek bu kapsamda önğmüzdeki günlerde obezite okulunu da faaliyete geçireceklerinin bilgisini verdi.


Sütlü “Obezite ile mücadele çocukluk çağından itibaren başlıyor. Onlara öncelikli olarak sağlıklı beslenme alışkanlığını kazandırmak ve hareketli hayat felsefesi ile birleştirmek amacımız. Bu vesile ile okullarda çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Okulların açıldığı bu ilk günlerde, özellikle okula yeni başlayan öğrencilerimize güne sağlıklı başlangıç yapmaları için kahvaltı alışkanlığını kazandırmayı amaçlıyoruz.” dedi. 


Çocukların sabah kahvaltı etmeden okula gönderilmemesinin özellikle altını çizen Sütlü “Ben burada kendimide işin içine karatark konuşayım.Sabahları temebllik yapmadan yarım saat daha erken kalkıp çocuklarımıza kahvaltılarını mutlaka yaptıralım.Zira kahvaltı günün en önemli öğünüdür.Kahvaltı etsinler ki güne sağlıklı, zinde başlayabilsinler ve zeki başarılı öğrenciler olabilsinler. Kahvaltı dediğimiz atıştırmalık abur, cubur şeyleri kastetmiyoruz.Yumurta,peynir,bal,yeşillik gibi bol besin içeren gıdaarı tüketsinler.” diye konuştu. 

 

 


Daha sonra Kışla İlkokulu Müdürü İmran Elay’a ‘Beslenme Dostu Okul Sertifikası’ Vali Şerif Yılmaz tarafından verildi.

Kaynak: Editör: Murat Korkmaz
Etiketler: Kahvaltı, günün, en, önemli, öğünüdür.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kahvaltı günün en önemli öğünüdür.
Kahvaltı günün en önemli öğünüdür.
Kahvaltı günün en önemli öğünüdür.
Yorumlar
Haber Yazılımı