Haber Detayı
05 Ekim 2017 - Perşembe 07:19
 
İnsanoğlu hayvan haklarını da gasp ediyor.
4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Lisinia'da etkinlik düzenlendi.
Gündem Haberi
İnsanoğlu hayvan haklarını da gasp ediyor.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü Dünyaca ün kazanan Burdur'un tanıtımında büyük rol üstlenen Lisinia'da kutlandı.

 

Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezinde düzenlenen etkinliğe Burdur Vali Vekili Hayri Sandıkçı, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, İl Genel Sekreteri Servet Olpak, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Rıza Kamil, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılınç ile Sanatçı Sümer Ezgü, hayvanseverler ve vatandaşlar katıldı.

 

Etkinlikte tedavisi tamamlanan kızıl şahin doğal ortamına bırakıldı ve Sanatçı Durul Bakan tarafından ardıç ağacı dallarından yapılan Yılan Kartalı heykelinin açılışı yapıldı.

 

Lisinia Yaban Hayatı Koruma Merkezi kurucusu Veteriner Hekim Öztürk Sarıca yapım tekniği ile dünyanın en büyüğü olan yılan kartalının Lisinia’nın yeni simgesi olacağına değindi.

 

Programda bir konuşma yapan Burdur Vali vekili Hayri Sandıkçı "Lisinia’da Dünya Hayvanları Koruma Gününü kutluyoruz. Tabi kutlamaya hakkımız var mı onu irdelememiz lazım.ne yazık ki kar hırsı ve doymak bilmez ihtiraslar insanların; doğayı bozmasına, hayvanlara kötü muamele yapmasına, bunu içselleştirirsek kendi cinslerine de bunu uyguladığını görüyoruz. İşte böyle bir dünyada huzursuzluklar savaşlar, çatışmalar maalesef sürüp gidiyor. O nedenle uyum içerisinde birbirimizi anlayarak canlıları koruyarak, doğayı koruyarak daha huzurlu, daha mutlu yaşama imkanı varken bu şekilde hareket etmemiz gayet yanlış" dedi.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: İnsanoğlu, hayvan, haklarını, da, gasp, ediyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı