Haber Detayı
27 Ekim 2017 - Cuma 14:51
 
Hurşit Çetin'in 29 Ekim mesajı.
Hurşit Çetin "Cumhuriyetimizin idaresine hür iradesiyle hükmeden asil milletimizin büyük bayramını saygılarımla yürekten kutluyorum"
Gündem Haberi
Hurşit Çetin'in 29 Ekim mesajı.

Burdur ve bölgenin en büyük eğitim yatırımı olan Bahçeşehir Koleji kurucusu Hurşit Çetin Cumhuriyetin ilanının 94’üncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Çetin mesajında şu görüşlere yer verdi; 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet, milletin kültürel birikimi ile İstiklal Savaşında gösterdiği kahramanlığın sonucu ortaya çıkan bir idare şeklidir. Milletin bağımsızlık özlemi, vatanın elden gitme endişesi ile birleşince İstiklal Savaşı, bu savaşın sonunda da Cumhuriyet doğmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milleti’nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir. ”diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milleti’ne bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor; 94’üncü Kuruluş Yıldönümünde Cumhuriyetimizin idaresine hür iradesiyle hükmeden asil milletimizin büyük bayramını saygılarımla yürekten kutluyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hurşit, Çetin'in, 29, Ekim, mesajı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı