Haber Detayı
20 Ekim 2017 - Cuma 15:10
 
Her yıl olduğu gibi.
250 çift ayakkabı , 800 mont çocuklara gitti.
Diğer Haberi
Her yıl olduğu gibi.

BUTSO ve BTB den Öğrencilere giyim yardımı her yıl olduğu gibi bu yılda gerçekleştirildi.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) eğitime destek çalışmaları kapsamında Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ile Burdur Ticaret Borsası tarafından, 2017 - 2018 Eğitim Öğretim Yılı dolayısıyla, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere hazırlanan yardımlar, Burdur Öğretmenevinde düzenlenen törenle okul müdürlerine teslim edildi.

 

Törene Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Burdur Vali Yardımcı Hayri Sandıkçı, İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Yusuf Keyik, Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Başar ve okul müdürleri katıldı.

 

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanımız Yusuf Keyik, törende kısa bir konuşma yaparak ; “Biz her yıl Türkiye ve Odalar Birliğinin vermiş olduğu destekler ile eğitim öğretim döneminin başladığı dönemlerde, Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir çalışma yapıp, ihtiyacı olan öğrencileri tespit edip bir nebzede olsa yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bugün yine Ticaret Borsası ve Ticaret Odası olarak birlikte, 1200 ayakkabı 700 adette montu ihtiyaç sahibi yavrularımıza dağıtacağız. Kışın karlı, yağmurlu havalarda okullara giderken inşallah sıcak ve ayakları ıslanmadan okullara varmasını sağlayacağız. Bundan dolayı da duyduğumuz mutluluğu ifade etmek istiyorum. Ben başta Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımıza, Sayın Valime, Sayın Milli Eğitim Müdürüme vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyor, bu yardımların yavrularımız adına hayırlara vesile olmasını diliyor 2017-218 dönemi Eğitim Öğretim Yılında başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Her, yıl, olduğu, gibi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı