Haber Detayı
03 Ekim 2017 - Salı 11:31
 
Hedefinde THY var !
CHP Burdur Milletveikili Dr.Mehmet Göker bu kez menziline THY'yi aldı.
Siyaset Haberi
Hedefinde THY var !

CHP Burdur Milletvekili Dr.Mehmet Göker İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Düzce Belediye Başkaı Mehmet Keleş'in isitifaları ile hedef tahtasına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçe'i almıştı.

 

Sosyal medya hesaplarından Ankara Bütükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i etiketleyerek attığı twitller sosyla medya kullanıcıları arasında büyük beğeni topluyor.

 

TBMM'nin en çok soru önergesi veren isimlerinden birisi olan CHP Burdur Milletveikili Dr.Mehmet Göker yine boş durmadı ve bu kez hedefine Türk Hava Yolları'na alımı yapılan 11 Milyar Dolarlık uçakları koydu.

 

Vekil Göker bugün TBMM'ye verdiği soru önergesinde  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet Arslan'ın yazılı olarak yanıtlaması için bir soru önergesi daha verdi.

 

TBMM'nin en çok soru önergesi veren isimlerinden bir tanesi olan CHP Burdur Milletveikili Dr.Mehmet Göker seçildiği 1 Kasım 2015 tarihinden bu tarafa toplamda 79. soru önergesini de aşağıdaki şekilde TBMM'ye sundu.

 

Vekil Göker'in soru önergesi şöyle  ; 

Türk Hava Yolları ve Boeing yetkililerinin açıklamalarına göre, toplamda 40 adet 787-9 Dreamliner tipi uçak, 11 milyar dolar bedelle 2019’dan başlayıp 2023’te tamamlanmak üzere ülkemiz tarafından satın alınacaktır.

 

Diğer taraftan, THY’na ait bazı uçakların hangarlarda tutulduğu ve kış sezonunda maliyetlerin düşürülmesi adına bazı seferlerin iptal edildiği haberleri sıklıkla basınımızda yer almaktadır.

 

Bu bilgiler ışığında;

 

1.THY’nın envanterinde kaç tane uçak bulunmaktadır?

 

2.Bu uçakların kaç tanesi kiralıktır?

 

3.THY, bu uçak alımları ile ilgili olarak Airbus firması ile görüşme yapmış ve bu firmadan teklif almış mıdır?

 

4.THY’na ait hangarlarda bekleyen kaç tane uçak vardır?

 

5.Eğer varsa bu uçaklar niçin bekletilmektedir?

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hedefinde, THY, var, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı