Haber Detayı
18 Eylül 2017 - Pazartesi 18:06
 
Hasan Nafi aracı kaptı.
İş adamı adını taşıyan okulda LYS'de derece yapan öğrenci için verdiği sözü tuttu.
Diğer Haberi
Hasan Nafi aracı kaptı.

Burdur’un Bucak İlçesi’nde hayırsever işadamı Mehmet Cadıl, bu yıl ise LYS’de tam puan alarak Türkiye 32’ncisi olan Hasan Nafi Orun’a otomobil hediye etti. Otomobil okulda yapılan törenle öğrenciye teslim edildi.

 

Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi bahçesinde yapılan ödül törenine Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Ak Parti milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, Kaymakam Yalçın Sezgin, diğer kamu kurumlarının temsilcileriyle öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Törende konuşma yapan İşadamı Mehmet Cadıl, dereceye giren öğrencilere bugüne kadar tablet, bilgisayar ve cep telefonu gibi hediyeler verildiğini fakat bugüne kadar otomobil vermediklerini ifade etti.5 vaatten 4’nü her yıl yerine getirdiğini söyleyen Cadıl, “LYS’de TM alanında Türkiye 32’ncisi olan öğrencimiz Hasan Nafi Orun,sınavda başarılı oldu ve biz de sözümüzü yerine getirdik.Başka dereceye girenler de olsaydı onlara da otomobil verirdik” diye konuştu.

 

Vali Şerif Yılmaz da Burdur’un eğitimde Türkiye sıralamasında ilk 3’te olduğunu belirterek, “Burdur yapılan tüm sınavlar sıralamasında ilk üç il arasına girmektedir. Bu başarının arkasında öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz olduğu kadar tüm veliler de vardır. Hayırsever işadamımızın örnek davranışını kutluyorum. Sadece okulu yaptırıp geri çekilmeyip, sürekli okulun açıldığı günden bu tarafa okula her türlü desteği vermektedir” ifadelerini kullandı.

 

Otomobil hediye edilen Hasan Nafi Orun da “Okulumuzun duayeni Mehmet amca bize sadece eğitimde değil, maddi manevi desteklerini esirgemeyip hep yanımızda oldu. Bugün bu başarıyı yakaladım ise Mehmet amcanın büyük katkısı vardır” dedi.

 

Hasan Nafi Orun’un Koç Üniversitesi İngilizce Halkla İlişkiler Bölümü’ne tam burslu olarak yerleştiği belirtildi. Tören ardından Hasan Nafi Orun, 50 bin lira değerindeki sıfır kilometre otomobilinin anahtarını alarak sürücü koltuğuna oturdu.

Kaynak: Editör: Murat Korkmaz
Etiketler: Hasan, Nafi, aracı, kaptı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı