Haber Detayı
19 Eylül 2017 - Salı 15:19
 
Gaziler günü kutlandı.
19 Eylül Gaziler Günü Burdur'da protokolün de katıldığı bir dizi programla kutlandı.
Diğer Haberi
Gaziler günü kutlandı.

19 eylül Gaziler günü Burdur'da protokolünde katıldığı bir dizi porgram ile kutlandı.

Program Burdur Valisi Şerif Yılmaz'ın Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başladı.

Burdur Muharip Gaziler Derneği il temsilcisi Hasan Okyar'ın konuşmasının ardından Burdur Valisi Şerif Yılmaz , Milletvekili Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, il müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve şehit yakınları Muharip Gaziler Derneği İl Temsilciliğini ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan Vali Yılmaz "Biz burada huzur içerisinde yaşıyorsak hiçbir zaman borcumuzu ödeyemeyeceğimiz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Bir kısmı uzuvunu, bir parçasını verdi, bir kısmı hayatını, geleceğini verdi. Hiç bir hesap kitap yapmaksızın bunu seve seve yaptılar. Hepsinden Allah razı olsun." dedi.

Ziyaretin ardından gazilerimiz ve yakınları için Burdur Serenler Otelde bir yemek verildi.Ev sahipliğini Vali Yılmaz'ın yaptığı yemeğe Milletvekili Reşat Petek ve eşi, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu ve eşi, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya ve eşi, Vali Yardımcıları Hayri Sandıkçı, Ali Nazım Balcıoğlu, Mehmet Yıldız, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı  J. Alb Orhan Kılıç, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Genel Sekreter Servet Olpak, Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Tank Alb. Aytaç Tokçalar, AK Parti İl Başkanı Süleyman Faki, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Hasan Güven katıldı.  

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Gaziler, günü, kutlandı.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Gaziler günü kutlandı.
Yorumlar
Haber Yazılımı