Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 13:52
 
Evde traş hizmetine 3 Bin 150 lira ceza...
Burdur Berberler, Kuaförler ve Güzellik İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Veli Soy evde kuaförlük ve berberlik hizmeti verenlere 3 bin 150 lira ceza uygulanacağını esnafın dikkatli olması gerektiğini söyledi.
Gündem Haberi
Evde traş hizmetine 3 Bin 150 lira ceza...

BURDUR Berberler, Kuaförler ve Güzellik İşletmeleri Esnaf Odası Başkanı Veli Soy Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında işyerleri kapalı olan üyelerinin evlerde kaçak tıraş yaptıklarının tesbit edilmesi halinde 3 bin 150 lira cezai müeyyide ile karşılaşacaklarını belirtti.


Soy yaptığı açıklamada Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele tebdirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından 21 Mart günü Berber, Kuaför ve Güzellik İşletmelerinin faaliyetinin ikinci bir duyuruya kadar ara verildiğini belirterek “Öncelikle bu koronavirüs denen illetin ülkemizi terketmesini ve bir an önce ülkemizin normale dönmesi için allaha dua ediyoruz. 21 mart 2020’de İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile üyelerimizin işyerlerinin faaliyetlerinin durduruldu. Ben bunu ivedilikle üyelerimize bildirdim” dedi.


Soy “Kaçak hizmet veren olduğuna dair ihbarlar geliyor. Üyelerimizi mesajla uyardım, buradan da sizin aracılığınızla uyarıyorum. Evlerde kaçak tıraş ettiğinizin tesbit edilmesi durumunda 3 bin 150 lira ceza ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Meslektaşlarımdan ricam, önce sağlık. Para kazanılır, kaybedilir. Siz taşıyıcı olabilirsiniz, insanları hasta edebilirsiniz. Devletimiz bu virüsle yoğun bir mücadele içerisinde. Biz de halk olarak bu mücadeleye destek vermemiz gerekiyor. İnşallah bir an önce bu illetten kurtuluruz” diye konuştu.


Soy açıklamasının devamında “Ekonomik olarak belli bir süre sıkıntı çekebiliriz ama ölmeyiz” diyen Veli Soy “bunun ucunda ölüm var. en büyük servet sağlık. Üyelerimden ve halkımızdan biraz sabırlı olmalarını rica ediyorum. İnşallah bu sıkıntılı günleri ülke olarak atlatacağız” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Evde, traş, hizmetine, 3, Bin, 150, lira, ceza...,
Yorumlar
Haber Yazılımı