Haber Detayı
03 Mart 2020 - Salı 11:01
 
Corona virüsü şüphesiyle gözetim altına alındı.
Burdur'da bir genç corona virüsü şüphesiyle Burdur Devlet Hastanesinde gözetim altına alındı.
Diğer Haberi
Corona virüsü şüphesiyle gözetim altına alındı.

Erasmus projesi kapsamında İtalya'da öğrenim gören öğrenci, memleketi Burdur'a dönmesinin ardından yüksek ateş ve rahatlık sebebiyle Burdur Devlet Hastanesine başvurdu. Edinilen bilgiye göre Coronavirüs şüphesine karşı hastadan alınan kan örneği, incelenmek üzere Ankara'da bir merkeze gönderildi.

Burdur'da Coronavirüs iddiası hızlı bir şekilde kent merkezinde yayılarak korku ve paniğe neden oldu. Erasmus projesi kapsamında İtalya'da bulunan öğrenci, eğitiminin tamamlanması ardından memleketi Burdur'a dönüş yaptı. Öksürük, ateşlenme gibi belirtilerle Burdur Devlet Hastanesine başvuran şahsın coronavirüs ile aynı belirtileri taşıması üzerine Burdur Devlet Hastanesi harekete geçti. Şüphe üzerine harekete geçen sağlık çalışanları hasta şahıstan kan örneği alarak, örneğin incelenmesi üzerine Ankara'da bulunan bir merkeze gönderdiği öğrenildi.

Yetkililerden şu ana dek kesin bir açıklama yapılmazken, iddiaların Burdur'da yayılması hastane çalışanları, yatan hasta ve hasta yakınları başta olmak üzere kentte paniğe yol açtı.

 

Olaydan kısa süre sonra Burdur Valiliği ise yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak şu ifadelere yer verdi ; 

"Yüksek ateş şikayetiyle başvurduğu Aile Hekimliğinde muayene olduktan sonra, 02.03.2020 Pazartesi günü (bugün) Burdur Devlet Hastanesi Acil Servisine gelen 18 yaşındaki erkek hasta, tedbir amaçlı olarak enfeksiyon servisi izole odada gözetim altına alınmıştır. 

Ateşi 36,5 dereceye düşen ve koronavirüs belirtileri göstermeyen hasta, numune sonuçları gelene kadar tedbiren gözetim altında tutulacaktır."

 

Kaynak: Editör: Ebru Sağlık
Etiketler: Corona, virüsü, şüphesiyle, gözetim, altına, alındı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı