Haber Detayı
25 Ekim 2017 - Çarşamba 10:52
 
BUSİAD 25.yıla hazırlanıyor.
Burdur ekonomisi için güzel bir gece olacak...
Diğer Haberi
BUSİAD 25.yıla hazırlanıyor.

BUSİAD yönetimi bugün sabah Bi Karikatür Kafe'de basın mensupları ile kahvaltılı bir basın toplantısında bir araya geldi.

 

Busiad Başkanı Osman Kurt basın mensuplarına BUSİAD ile ilgili kısa bilgiler verdi.

 

Başkan Osman Kurt "13 Aralık 14991 tarihinde Burdur Belediyesine ait eski Beldem toplantı salonunda 40 kişinin bir araya gelerek yaptıkları toplantı sonucunda Nurhan Ertuğrul , Mehmet Duruşkan , Haldun Gürcan , Ali Berberoğlu , Osman Açan , Ercan Taraşlı , Mesut Atasever , Uğur Yavuzkan , Ayhan Çakır , Ali Nadir Erol isimlerinden oluşan bir kurucular kurulu oluşmuştur.

 

Kurucularımızın titiz ve özverili çalışmalarının ardından kısa adı BURGİAD olan Burdur Genç Yönetici Serbest Meslek Mensupları ve İş Adamları Derneği adı altında 22 Şubat 1992 tarihinde resmi kimliğine kavuşmuştur" diyen BUSİAD Başkanı Osman Kurt derneğin yıllar içinde derneğin gelişimi hakkında da bilgİ verdi.

 

Kurt açıklamasının devamında ise "Fakat şöyle bir sıkıntıda var , hak vereceksiniz ki kar ve çıkar amacı gütmeyen bizim gibi gönüllü kuruluş ve derneklerin çalışmalarını devam ettirebilmesi zor bir konudur , güçtü , kolay değildir.Derneğimizin hiç bir siyasi parti , cemaat gibi oluşumlarla ne bir göbek bağı ne de dirsek teması vardır.Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefe , ilke ve inançlarının savunucusuyuz.Bizler üretimden , bilimden , gelişimden , çağdaş uygarlık yolunda yürüyen gelişmiş çağdaş , üretken , modern bir Türkiye'nin yılmaz savunucusuyuz.

 

2017 güz dönemi çalışmalarımıza Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Burdur Ticaret Borsası , İl Emniyet Müdürümüze , Cumhuriye Savcımıza ziyaretler ile başladık.27 Ekim 2017 tarihinde de Burdur Belediye Başkanımızı ziyaret edeceğiz.MAKÜ Rektörümüz Sn.Prof Adem Korkmaz ile ziyaret tarihlerimizdeki program yoğunluğundan dolayı henüz görüşemedik fakat kendisini de ilerleyen süreçte ziyaret edeceğiz.Burdur Valisi Şerif Yılmaz'dan da bir randevu talebimiz oldu fakat henüz bir cevap alamadık" dedi.

 

Başkan Kurt 27 Ekim tarihinde Garand Özeren Otelde yapılacak olan 25. kuruluş yılı münasebeti ile ilgili de "Bölgesel dayanışma ve tanışma adı altında BAKSİFED ( Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu ) , ANSİAD ( ANatalya Sanayici ve İş Adamları Derneği ) , OSİAD ( Antalya Organize Sanayi İş Adamları Derneği ) , ALSİAD ( Alanya SAnayici ve İş Adamları Derneği ) , MASİAD ( Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği ) , ALSİAD ( Alanya Sanayici ve İş Adamları Derneği ) IGSİAD (Isparta Genç SAnayici ve İş Adamları Derneği ) Başkanları ve eşlerinin de katılacağı bir gece tertip ettik. Bu gecenin Burdur ekonomisi için hayırlı olacağını ümit ediyoruz" dedi.

Kaynak: Editör: Murat Korkmaz
Etiketler: BUSİAD, 25.yıla, hazırlanıyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı