Haber Detayı
28 Ekim 2017 - Cumartesi 13:32
 
BTSO Başkanı Yusuf Keyik'in Cumhuriyet Bayramı mesajı.
Burdur Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Yusuf Keyik Cumhuriyet Bayramı ile alakalı bir mesaj yayınladı.
Gündem Haberi
BTSO Başkanı Yusuf Keyik'in Cumhuriyet Bayramı mesajı.

Burdur Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Yusuf Keyik Cumhuriyet Bayramı ile alakalı bir mesaj yayınladı.

 

Mesajında "Cumhuriyet'in kurulması tarihin yazdığı ender bir başarıdır" diyerek , "Unutulmamalıdır ki; Cumhuriyet her şeyden önce barış ve huzurun güneşiyle büyüyecek ve payidar kalacak bir demokrasi ağacıdır. Büyük Türk Milleti nice zorluklarla elde ettiği bu değerlere her ne koşul altında olursa olsun sahip çıkacak, dostluğunu ve kardeşliğini; din, dil, ırk ve mezhep ayrımlarına kurban etmeyecektir. Bütün zorlukları kabullenmiş, ancak başka milletlerin himayesinde, yardımlarla yaşamayı; bağımsızlığını ve özgürlüğünü kaybetmeyi asla kabullenememiş Yüce Türk Milleti, 94 yıl önce Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kurduğu Cumhuriyetin aydınlık yolunda yürüyecektir" ifadelerine yer verdi.

 

İşte Keyik'in Cumhuriyet Bayramı mesajı ; 

“Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde; Samsun’dan başlayarak yurdumuzun dört bir yanına ulaşan milli mücadele azmi; tarihi boyunca kimseye boyun eğmemiş, bağımsızlığı ve özgürlüğü, ekmeği ve suyuyla bir tutmuş Yüce Türk Milleti’ne, bugün kuruluşunun 94.yılını heyecanla ve onurla kutladığımız Cumhuriyeti armağan etmiştir. Düşman kuvvetlerine karşı yürütülen Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyet'in kurulması tarihin yazdığı ender bir başarıdır.

Unutulmamalıdır ki; Cumhuriyet her şeyden önce barış ve huzurun güneşiyle büyüyecek ve payidar kalacak bir demokrasi ağacıdır. Büyük Türk Milleti nice zorluklarla elde ettiği bu değerlere her ne koşul altında olursa olsun sahip çıkacak, dostluğunu ve kardeşliğini; din, dil, ırk ve mezhep ayrımlarına kurban etmeyecektir. Bütün zorlukları kabullenmiş, ancak başka milletlerin himayesinde, yardımlarla yaşamayı; bağımsızlığını ve özgürlüğünü kaybetmeyi asla kabullenememiş Yüce Türk Milleti, 94 yıl önce Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kurduğu Cumhuriyetin aydınlık yolunda yürüyecektir.

Cumhuriyetin 94. yıldönümü vesilesiyle birlik ve beraberliğimizin timsali olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve onun silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, tüm Burdur Halkının Cumhuriyet bayramını kutluyorum."

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: BTSO, Başkanı, Yusuf, Keyik'in, Cumhuriyet, Bayramı, mesajı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı