Haber Detayı
30 Temmuz 2020 - Perşembe 00:44
 
Başkan Ercengiz'in Kurban Bayramı mesajı
Burdur Belediye Başkanı Ecz.Ali Orkun Ercengiz Kurban Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.
Siyaset Haberi
Başkan Ercengiz'in Kurban Bayramı mesajı

Burdur Belediye Başkanı Ecz.Ali Orkun Ercengiz Kurban Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Ercengiz mesajında ;

"Bayramların özünde dayanışma, hoşgörü ve yardımlaşma vardır. Bayramlar dostluğu, sevgiyi paylaşmaktır. İnsanlık olarak içinden geçtiğimiz zorlu salgın süreci, yaşamımızda birçok alışkanlığımızın değişmesine ve özellikle bayramlarda alışık olduğumuz ziyaretlerin bu süre zarfında sosyal mesafe kuralları ile hijyen kurallarına uyularak yapılması elzem hale gelmiştir.

 

Gönül gönüle olduktan ve tedbirlere riayet ettiğimiz müddetçe mesafelerin bir önemi olmadığını bilen bizler, yine ihtiyaç sahiplerine ulaşabilir, çocukları sevindirebilir ve dargınlıkların giderilebilmesi için yeni fırsatları hayata geçirebiliriz. Onlara, bu hayatta yalnız olmadıklarını htirmek, anne, baba ya da çocuk sevgisini tekrar ve bayram sıcaklığında yaşatmak, hepimiz için bir insanlık görevidir.

 

Bu Bayram bizlere, özgürce ve huzurla bayramları kutlama imkânı veren başta Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve yüce milletimizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

Kurban Bayramı vesilesiyle bizleri biz yapan, kırgınlıklarımızı bir kenara bırakıp ayrışmak yerine kucaklaşmamızı, birlik olmamızı sağlayan o güzel duyguların tüm yüreklere hâkim olmasını temenni ediyorum. Tüm hemşerilerimin Kurban Bayramını kutlarken, sevdikleri ile birlikte sağlık ve mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım" ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Başkan, Ercengiz'in, Kurban, Bayramı, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı