Haber Detayı
20 Eylül 2017 - Çarşamba 12:28
 
Ayten'e tepkiler devam ediyor !
CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten'in Burdur Valisini hedef alan açıklamasına iktidardan tepkiler durmuyor !
Siyaset Haberi
Ayten'e tepkiler devam ediyor !

CHP İl Başkanı Barış Ayten'in 2017 - 2018 Eğitim , Öğretim yılı açılışında Burdur Valisi Şerif Yılmaz'ın Burdur Belediyesini eleştiren konuşmasına karşılık yazılı basın açıklaması yapan ve Valiyi siyaset yapmakla suçlayan İl Başkanı Ayten'e tepkiler bitmiyor.

 

Vatandaştan ve AK Partililerin Burdur Valisi Şerif Yılmaz'ı destekleyici sosyal medya paylaşımlarının ardından eski Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya'da sosyal paylaşım sitesi olan Facebook hesabından Burdur Valisi Şerif Yılmaz'a destek olan kısa bir paylaşım yayınladı.

 

Akkaya paylaşımında "Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Sayın Valimiz Şerif Yılmaz'ı siyasi çekişmelerin içine çekmenin Burdur'umuzun yararına olmayacağını düşünüyorum" ifadelerine yer verdi.

 

Ak Parti İl Başkanı Süleyman Faki ise yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak CHP İl Başkanı Ayten'i ucuz , çirkin ve seviseyiz siyaset yapmakla suçladı.

 

Faki açıklamasında "Yeni öğretim yılı açılışında yapılan   konuşmaları bahane ederek, Devlet'in Vali'si üzerinden Ak partiyi ve icraatlarıni eleştirmek,     Chp zihniyetinin    ne denli ucuz, çirkin, seviyesiz siyaset yaptığını bir kez daha ortaya koymuştur.Chp İl Başkanının dün basında yer alan açıklamaları gerçeklerden uzak, kamuoyunu yanlış bilgilendirmeye yönelik, kendisine ve Chp'ye yakıştıramadığımız bir üslup ve ifade içermektedir" dedi.

 

Eleştirileri göz önüne aldığımızda, ileri sürülen iddialarda Chp nin yapamadıklarını, beceriksizliklerini, kendi ağızlarından  itiraflarını görüyoruz diyen AK Parti İl Başkanı Faki açıklamasının devamında ise şunları sıraladı ;

 

Burdur'un su ihtiyacını uzun yıllar  giderecek  Senir suyu projesi Ak Parti iktidarının bir icraatıdır. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın  Burdur ziyaretlerindeki talimatlarıyla DSİ maarifetiyle hayata geçirilmiştir.

 

 
Chp'li Belediye'nin hükümetin yaptığı hizmetlerin önünü açmak yerine  alt yapı hizmetlerini geciktirmesi, yapmaması vatandaşımıza hizmetin engellenmesidir.
 
Örneğin Askeriye köyümüzde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın yatırım proğramında yer alan  huzurevi yatırımı alt yapı nedeniyle maalesef geciktirilmektedir.
 
Nato yoluna yapılmak istenen alt geçit projesinin tüm hazırlıkları tamamlanmasına rağmen, Belediye'nin su borularının yerini değiştirmemesi nedeniyle askıda kalmıştır.
 
Ayrıca Belediye sınırları ve mücavir alan sınırları içinde kalan birçok yatırım (örneğin Çine Ovasında vatandaşların talepleri , yan yollar vb.) yapılmamış, talepler dikkate alınmamış, ilgisiz kalınmış   ve yatırımlar atıl bırakılmıştır.
 
Şehir içinde yapılan yatırımlarda Chp'li Belediyeye her tür maddi manevi katkı   verilmesine rağmen,  Vali üzerinden iktidarı suçlamak nasıl izah edilir.
 
Antalya kavşağından Fethiye'ye yapımı devam eden bölünmüş  yol çalışmalarını,   Karayollarımızın şehir içindeki kaldırım, refüj ve asfalt  çalışmalarını,  diğer yatırımlarla birlikte  devlet adına, hükümet adına kim takip etmektedir? 
 
Ayrıca Özel idare yatırımlarını   devlet adına kim takip etmektedir?
Şehir içindeki dere ıslahları devlet adına  yine kimin  tarafından  tarafından takip edilmektedir?
 
İşkur üzerinden toplum yararına çalışma projesi çerçevesinde, siyasi ayırım gözetilmeksizin en fazla istihdamın verildiği kurumlardan birisi olan Burdur Belediyesi'nin,  şehrimize yaptığı güzelleştirme ve peyzaj çalışmaları desteğimize rağmen istenilen düzeyde olmamış ve beklentileri karşılamamıştır.
 
Soruyorum,  Belediyenin bu çalışmalarda  ne oranda katkısı olmuştur ? Chp zihniyetinin Belediyecilik anlayışı sadece peyzaj, anıt ve heykel çalışmaları mıdır?
 
Belediyenin görüntüden öteye başka hizmetlerinin de olduğunu hatırlatmak isterim.
 
Şehrimiz adına yapılan hangi yatırımlarda,  örneğin anaokulu, yüzme havuzu, spor alanları, semt sahaları, tenis kortları, sosyal tesisler vb. çalışmalarda, Belediye öncülük etmiş, devletin yaptığı yatırımlara destek olmuştur.
 
Ak Partili Belediyelerin her alanda vatandaşımıza hizmet yarışı devam ederken şehrimizde yaşadığımız örnekler hepimizi üzmektedir. En son Ak Parti döneminde yapımına başlanan Kültür Merkezi,  aradan kaç yıl geçmesine rağmen  bir çivi bile  çakılmadan İl Özel idareye devredilmiştir.
 
Okullarımıza ve eğitime destek amacıyla yaz tatilinde okul aile birliklerince vatandaşlarımıza kullandırılan   okul bahçelerindeki düğünlerden   alınan ücret, diğer sokak düğünlerinden de benzer şekilde işgaliye ve  çöp harcı adı altında alınmakta mıdır?
Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Ayten'e, tepkiler, devam, ediyor, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı