Haber Detayı
18 Eylül 2017 - Pazartesi 20:49
 
Atatürk'süz müfredat istemiyoruz !
ADD Burdur Şube Başkanı Kepenek "Atatürk'süz bir müfredat istemiyoruz" dedi.
Gündem Haberi
Atatürk'süz müfredat istemiyoruz !

Atatürkçü Düşünce Derneği Burdur Şube Başkanı Salih Kepenek "Atatürksüz Eğitim programına hayır, Atatürksüz müfredat istemiyoruz" dedi.

 

Kepenek, Dernek binasında Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında siyasal iktidarın yönetime gelmesinin üzerinden 15 yıl geçtiğini, işbaşında kaldığı her yıl Milli Eğitim sistemine ağır darbeler indirdiğini söyledi.

 

Kepenek "Kindar ve dindar bir nesil yetiştirme hedefini en yetkili ağızlardan açıklayan bu iktidar, son olarak ders programında (müfredatında) yaptığı değişikliklerle, ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Mustafa Kemal atatürk ile devrimlerini ders kitaplarından çıkardı. Bununla yetinmeyen yönetim, kitapları bilimsellikten uzak, çağdışı, hurafelerle doldurarak sorgulamayan, aklını kullanmayan gençler yetiştirmeyi amaçladıkalrını bir kez daha ortaya koydu" dedi.

 

Kepenek şunları söyledi; "2017-2018 Eğitim öğretim yılına eğitimle ilgili kitle örgütleri, sendikalar, öğretmenler, veliler ve sade yurttaşlar olarak düş kırıklıkları, kaygı ve isyan duyguları ile giriyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'kindar ve dindar' bir nesil yetiştirme projesi ile uyum içindeki 'yeni' desr programlarını (müfredat) reddediyoruz. Bilim yerine inancın konulmaya çalışılmasına, laik Cumhuriyet rejiminin ruhuna ters düşen biat kültürünün yaygınlaştırılmasına, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yetkilerinin dinci vakıf, tarikat ve cemaatlere devredilmesine hayır diyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı'nın içine düştüğü ve ülkemizi de soktuğu bu çıkmazdan bir an önce çıkılmasını diliyor, bunun içinde eğitim sorunlarını çözme işinin gerçek eğitimcilere, uzmanlara bırakılmasını talep ediyoruz. Kısaca Atatürksüz Müfredat istemiyoruz."

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Atatürk'süz, müfredat, istemiyoruz, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı