Haber Detayı
28 Eylül 2017 - Perşembe 09:12
 
Araçlar Urfa'dan
İşte bir vatandaşın isyanı !
Diğer Haberi
Araçlar Urfa'dan

Resmi kurumların araç ihtiyaçlarının karşılanması için uzunca bir süredir ihale yolu ile kiralama yönetimine gidiliyor.

 

Aslına bakılacak olursa ihale ile kiralama yönetimi devlet bütçesine oldukça karlı bir iş.Araç bakımlarının tümü araç sahibine ait olunca o bakım paraları da olduğu gibi devletin kasasında kalıyor.Ayrıca bu iş tam anlamıyla profosyonel bir sektör halini de aldı Türkiye'de.

 

Daha önce de mail yolu ile bizlere ulaşan ve daha sonra  Ajansımıza gelen ve isminin açıklanmasını istemeyen vatandaşımız Burdur İl Sağlık Müdürlüğündeki bazı kiralık araçların 1.012 Km uzaklıktan yani Şanlıurfadan geldiğini iddia ediyor.Ve bu iddialarının arasında ihale olmadan direkt doğrudan teminle bu araçların kiralandığını da belirtiyor.

 

Kendisini Burdur sevdalısı ve duyarlı vatandaş olarak adlandıran ve adının açıklanmasını isteyenen takipçimiz "Ben Burdur sevdalısı bir adamım.Bu araçlar elbette kullanılacak.Ben yasa dışı bir iş yapılıyor demiyorum fakat ; beni rahatsız eden neden bin km. uzaklıktan bu araçlar geliyor.Bizim memleketimizde bu işi yapabilen hiç mi esnaf arkadaşımız yok.Ben bunu merak ediyorum." diyor.

 

Burdur Ajans olarak görevimiz olduğuna inandığımız vatandaşın sesini duyurmak görevimizi böylece yerine getirmiş olalım.

 

 

 

Kaynak: Editör: Serkan Şimşek
Etiketler: Araçlar, Urfa'dan,
Yorumlar
Haber Yazılımı