Haber Detayı
29 Eylül 2017 - Cuma 07:58
 
Açıklama Valilik'ten geldi.
Bir vatandaşımızın iddialarını haberleştirdiğimiz yazımıza Burdur Valiliğinden cevap geldi.
Diğer Haberi
Açıklama Valilik'ten geldi.

Geçtiğimiz gün bir vatandaşımızın iddialarını dinlemiş ve isteği doğrultusunda haberleştirmiştik.

 

İddia Burdur Sağlık Müdürlüğüne hizmet etmesi için kiralanan araçların Burdur'dan değil Urfa'dan doğrudan alım yolu ile kiralanmış olduğu yönündeydi.

 

İşte o haberimize Burdur Valiliği sessiz kalmadı araştırdı ve bilgi notunu tarafımıza gönderdi.

 

Burdur Valiliğinden yapılan açıklamada araçların doğrudan alım yolu ile değil  2017/13078 EKAP ihale kayıt numarası ile yapılmıştır denildi.

 

Yapılan ihaleye Isparta'dan 2 , Burdur'dan 4 , Muğla'dan 1 , Şanlıurfa'dan 2 firmanın katıldığı ve en düşük fiyatı Şanlıurfa ilinden katılan firmanın verdiği bilgisi tarafımıza ulaştırılmıştır.

 

İşte Burdur Valiliğinden yapılan açıklama ; 

İlimiz bazı basın ve yayın organlarında Burdur İl Sağlık Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere hizmet alımı yolu ile kiralanan araçların, 1012 km uzaklıktaki Şanlıurfa İlinden ihale olmadan doğrudan temin yoluyla kiralandığı iddiaları ile ilgili habere yer verilmiştir.
 
Konuyla ilgili olarak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan bahse konu araçların ihalesi Elektronik Kamu Alımları Platformu (EKAP) üzerinden 2017/13078 ihale kayıt numarası ile yayınlanmış olup,  ihaleye  Isparta İlinden 2 (iki), Muğla İlinden 1 (bir), Şanlıurfa İlinden 2 (iki) ve ilimiz Burdur’dan ise 4 (dört) adet firma davet edilmiş olup, ihaleye Şanlıurfa ilinden katılan ve en düşük teklifi veren firma ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sözleşme imzalanmıştır.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Açıklama, Valilik'ten, geldi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı